חופשת הספא שלי בים המלח

המתנה הכי טובה שאני יכולה לתת לגוף שלי הוא חופשה שנתית בים המלח, לתת לו לשקוע ולהרגיש את בוץ ים המלח, את המים השמנוניים ומלא המינרלים ואת השקט והיובש הזה שנכנס לך לנשמה. הפעם שהינו במלון הרודס שגובל בדיוק בקו המים, לפעמים אני בוחרת לנפוש בצד הירדני ולפעמים בצד הישראלי. איך שאני מגיעה אני ישר זורקת את הדברים בחדר, מחליפה לבגד ים ויורד אל הים. אפילו בתקופות המתויירות ביותר אין יותר מדי אנשים בים המלח – אחד היתרונות לאהוב מקום שאנשים רבים לא מתחברים אליו. אבל עם קרם הגנה וכובע גם במים אני מרגישה בטוחה למדי.

תמיד יש לי הרגשה של אסטרונאוטית – צועדת לראשונה במקום שקט ומדהים וחסר חיים. אני אוהבת לראות כיצד החול הזהוב משתנה ללבן ואז את מגלה שזהו אינו חול לבן אלא חול שהפך לקריסטל של מלח. כאשר נכנסים יותר לעומק כבר מתחילים להרגיש את כדורי המלח שצועדים עליהם, לא תוכלי להרים אותם עם היד כי זה יחייב אותך לצלול מה שלא בא בחשבון בשום אופן אבל עם קצת אקרובטיקה ועם הרגל – תוכלי להרים כמה מכדורי המלח האלה שנראים כמו כדורי שלג. המים משתנים מחמים לקרירים יותר – תלוי לאן צעדתם בתוך המים והאם השמש נמצאת מחוץ לעננים או מאחוריהם.

כשאני נשכבת והגוף צף מעצמו זו חוויה מדהימה. כל חלק בגוף שלך צורב, במיוחד אם עשית את הטעות והתגלחת קודם. אחרי שביליתי שעה בתוך הבוץ ואז טבלתי הים עצמו ונרגעתי תחת לשמשייה על החוף – אני מוכנה לחזור אל המלון לאכול משהו וכמובן לשתות כי המלח מצמיא בטירוף. את בקלות שותה שני בקבוקי מים מינרליים ומתקלחת ומרגישה כאילו יצאת מספא של מיליון דולר, מהטיפול המדהים והמתקדם ביותר בעולם שמחדש אותך מבפנים ומבחוץ כמו מסכה לפנים טבעית אבל לכל הגוף. לא פלא שיצא לים המלח כזה שם בכל העולם ברמה של טיפוח ובריאות – כמעט שאני לא מזהה את עצמי לאחר כל טבילה.

אני מנסה למצות כמה שיותר זמן בים ולקחת איתי קצת מכל הטוב הזה איתי הביתה בצורה של מוצרי ים המלח והפעם בחרתי שמפו ללא מלחים.