טיסה וניתוח

אפשר למצוא בישראל מנתחים מצוינים וטכנולוגיה מתקדמת המצוידת בידע מחזית המחקר הרפואי מדעי. גם הפופולאריות של ניתוחי אף, הגדלת חזה, שאיבת שומן ועוד או דברים פשוטים יותר כמו טיפולי פיגמנטציה או מתיחת פנים ללא ניתוח יוצרים בישראל ניסיון רב ומצטבר בתחומים אלו. עם זאת ישנם מטופלים שמעדיפים לטוס לחו"ל כדי לבצע את ההליכים הקוסמטיים בין אם כדי לצרף חופשה לתהליך ההחלמה ובין אם הם חושקים בפרטיות ודיסקרטיות. כיום הפופלריות של הליכים קוסמטיים כמו השתלת שיער במדינות אחרות כגון טורקיה או יוון הפכו לטרנד של ממש בשל העלות והדיסקרטיות שהם מאפשרים ולמרות המצב הביטחוני מדיני שבין ישראל לטורקיה.

בעולם הגלובלי, מדינות כגון תאילנד או סין שוויץ הפכו למרכזים איזוריים לניתוחים פלסטיים המציעים ניתוחים מתקדמים, במחירים נוחים, הכוללים גם תקופת החלמה שהיא מעין חופשה ורגיעה לאחר התהליך. מדינה מעניינת נוספת היא הוואי, לדוגמא ניתוחי הרמת עפעפיים הם עניין די גדול בהוואי, אנשים המאמינים כי העיניים שלהם קטנות מדי רוצים להרחיב אותן על ידי הרמת העפעפיים או הסרת עור מיותר על העפעפיים עצמם. ניתוח פופלרי נוסף בהוואי הוא קעקוע של גבות. ייתכן והליך זה לא ייחשב לניתוח קוסמטי במדינות אחרות אך בהוואי הוא הפך להליך משמעותי הנעשה בצורה רפואית. אך המחירים בהוואי אינם זולים במיוחד וסביר להניח כי הדבר נובע מעלות החופשה שם או מקהל היעד שייתכן ומטרגט אנשים בעלי הכנסה גבוהה – מה שנקרא חבילת שיפוץ לאימהות (מונח שתפס פופלריות בשנים האחרונות בחלק מהמדינות) הכולל שאיבת שומן, הגדלת חזה ולעיתים גם הרמת חזה יכול להגיע למחיר של עשרים אלף דולר, כלומר כשבעים אלף שקל וקיעקוע של גבות יגיע למאה וחמישים דולר לכל גבה או חמש מאות ועשרים שקלים לערך.

מדינה מעניינת אחרת ויותר קרובה אלינו, אם כי אולי בטוחה פחות מהוואי היא דרום אפריקה, אז נכון שהחופים הם לא אותם חופים וגם המשקאות אבל יש ספארי בקרבת מקום וחלק גדול ממקומות הספא מאפשרים לעבור הליכים קוסמטיים שונים לצד סיורי יין ביקבים המדהימים של דרום אפריקה או הכרות עם חיי הטבע ביבשת. בין הניתוחים הפופלרים במידנה אםשר למצוא השתלות ויישור שיניים ופיסול לחיים או עיצוב עצמות לחיים.