עולם הפוך

הייתי בכנס בני ברוך וראיתי עולם מושלם של אנשים אוהבים ומחוברים ומצד שני קראתי איך אדם לקח סכין חדה ודקר בקור רוח בחור צעיר ולא מוכר שהיה ממש מולו, בן 20 לערך, טיפת חרטה לא היתה בהבעתו כשדקר אותו. הרבה טענו כששמעו על כך, כי מדובר במעשה נתעב ואף מזעזע, אחרים טענו כי זה מעשה של הצלת חיים. הייתכן? ומלבד זאת, רוצה לדעת מדוע פעם הנך רוצה להנות מסוג מסוים של תענוג ופעם מאחר? מדוע פעם אתה רוצה לאכול שניצל מטוגן ופעם עוף צלוי או בכלל גלידת שקדים וחלב? אז בואו נתחיל:

לפני שנים רבות, נברא ה"אדם". כשבתוכו הותקנה תכונה, מערכת, הנקראת "הרצון לקבל", הנקרא גם ה"אגו". כשמדובר על הרצון לקבל, מדובר על יצור ממש, שאך ורק דואג לעצמו. בעצם מדובר על מפלצת. ונסביר עליה בהמשך. האדם, לא מבחין כי קיים בתוכו יצור נוסף זה, האגואיסטי, שפשוט מצא איזשהו גוף של אדם והתנחל לתוכו. אינו מבחין ואינו יודע ואינו מרגיש כי היצור אגואיסטי, החל להפעיל את האדם ממש כעבד ומנצלו לכל החיים למען ויספק צרכיו של הרצון לקבל, גם אלו הרצונות הגשמיים למיניהן, כולל יצר המלחמה וההרס, וגם זה של להביא מתנות לחברים ומשפחה ולגרום לשמחה… 

 אך טוב ונבחין כי הכל מחושב מראש בלטובתו המלאה של האגו. והאדם, חי את חייו משך שישים ושמונים ותשעים ומאה שנים ויותר, כעבד לאותו יצור שהשתלט עליו! היצור אינו ניתן לגילוי דרך חמשת החושים. הוא משתלט על לבו של האדם וכמו כן על שכלו ומחשבותיו כולם, כבר מרגע לידתו לעולם, וגם לפני כן.  וכל מה שהוא רוצה זה לגרום רע לאדם, ממש כך. הנה דוגמא פשוטה מחיי היום יום, להמחיש מהות הדבר: ג'ים, בסביבות גיל ה 40 והגר בדאלאס,  בבוקר אחד יש לו רצון לשתות מיץ תפוזים עם פנקייק נעים ורך, ופעם יש לו רצון לאכול תבשיל ומרק סמיך ונעים. ופעם רוצה במנת פיצה איכותית וגדולה. ואינו שם לב כי זה הוא, אותו יצור, הוא זה המפעילו בכל אלו הפעמים להביא ולספק צרכיו. 

לכן אנו, צריכים להבין חכמה עליונה שתאפשר לנו להבין תכונותינו והתנהגותינו, ועל כך מסבירה החכמה העתיקה, היא חכמת הקבלה והמקום בו לומדים אותה הוא בני ברוך.